Amerikai Egyesült Államok ha a történelmi gyökerét nézzük, az amerikai agymosottak ősei azok voltak, akik többnyire ronda és kopár, lerobbant éttermekben és csótányos szállodákban civilizálódtak (ismerjük a filmjeikből). Összekovácsolta őket, de ugyanakkor egymás ellen fordította a vagyon hajhászása Egyetlen hely nem volt miután ahol kevesen gondolnak másra, csak a pénzre. Az indiánokat kiirtották mert azok másképpen gondolkoztak, az életről és veszélyes volt számukra, hogy a lezüllött és mammont imádó életformájukat megváltoztatják, na persze a vagynukat el kell venni, ez az amerikai gondolkodás alappillére.. A telepesek rablóvezérei, ezért halálra ítélték az indiánokat. Ezt folytatják most is, ha nem úgy gondolkodol mint ahogy az amerikai elit veszned kell, hisz a "világ urai így képzelték el.
Szerző: Joel Kotkin (Unherd)
"Mi, amerikaiak szeretjük úgy gondolni magunkat, mint egy teljesen modern nép – élő bizonyítéka annak, aminek kellő fáradsággal és keménységgel a szabad világ többi része is egy napon reménykedhet. Mégis, minden progresszivizmusunk és idealizmusunk ellenére Amerika politikai kultúrája képtelen elmenekülni a múlt elől. Lehet, hogy a 21. századi demokráciában élünk, de ez a „demokrácia” egyre inkább hasonlít olyasmire, amit a feudális Európából vagy pontosabban a feudális Japánból is ki lehetett volna venni.
Története nagy részében a japán politikát az uralkodó daimjója , majd később a nagy ipari zaibatsu közötti konfliktusok jellemezték, akik domináns hatalmakként váltották fel őket. Hasonlóképpen, Amerika politikáját most nem osztályok közötti polgárháború alakítja, hanem az uralkodó kapitalista elit.
A 2022-es kongresszusi választások közeledtével két oldal csiszolja a páncélját és repíti a nyilait. Az egyik sarokban a dzsentri vállalati elit daimjója áll , akik nagyrészt a technológiai oligarchák soraiból és a Wall Street nagy részéből származnak. Középpontjuk a paternalista állami irányításban gyökerező kapitalista utópia megteremtése, nagyjából a korporatív „Great Reset” mintájára. A másik sarokban eközben a jobboldali ellenfeleik állnak, akik nagyrészt magántőkével rendelkezőkből állnak, és ezért aggódnak, hogy tevékenységüket ne fékezzék."
Manapság a brahmin baloldal bázisa nagyvállalatokban és befektetőkben van, és szövetkezett az akadémiai és médiaintézményekkel.
Ezzel szemben a kereskedő jobboldal természetes támogatását a hagyományos középosztálytól – szakmunkásoktól, üzletemberektől és kis ingatlantulajdonosoktól – meríti, akik a Trumpian Republikánus Párt védőbástyájává is váltak .
"Ez a két egymással szemben álló kapitalista csoport egészen a közelmúltig megelégedett a békés egymás mellett éléssel. De a közelmúltban a progresszívek között kialakult hatalmas hisztéria , amiért Elon Musk átvette a Twittert, még hevesebb konfliktus kezdetét jelezheti, szembeállítva a versenyképes, piacorientált üzleti érdekeket a nagy cégek konformista dzsentri progresszivizmusával. Ez a vállalati elmozdulás a baloldalra, különösen a Black Lives Matter tiltakozása óta,
visszahatást váltott ki a kapitalista osztályon belül , és sokan aggódnak amiatt, amit látnak, egy erősen szabályozott, kevésbé versenyképes és nyíltan politizált gazdaság létrehozása van kialakulóban.
Ha ehhez hozzáadjuk Biden saját elképzelését a progresszív ideológiával, akkor nem meglepő, hogy sok hagyományos kapitalista félti a jövőjét."
A teljes cikk itt olvasható Unher.com