László Tamás
„Békés úton lehetne kimunkálni, adaptálni már létező, célba jutott megoldásokat és újakat megfogalmazni a kisebbségek jogai, gazdasági-társadalmi fejlődése érdekében.
Kifelé a kultúrharccal az Anyaszentegyházból!
Szerző: Kohán Mátyás
Kaliforniában szintet lépett az elmebaj
Magyar Nemzet
Tíz évvel ezelőtt a konzervatív – majdnem jóérzésűt írtam – emberek még őszinte döbbenettel figyelték a Pride-nak nevezett homoszexuális gyűléseken felvonuló, tangában és miniszoknyában táncoló férfiakat, néhányan még olyan ocsmányságokra is képesek voltak, hogy az egymást ölelő, női ruhákban riszáló szakállas urakat látva undorodva elforduljanak, és holmi bibliai tanításokra, jóérzésre meg keresztény erkölcsökre, konzervatív értékekre hivatkozzanak. Nos, róluk azóta kiderült, hogy a súlyosan transzfóbok táborát gyarapítják.
A rossz Magyarország-képről a német médiában: mit tehetünk ellene?
Szerző: Bauer Bence
Corvinak.hu
Sokszor éri az a vád a németországi média nagy részét, hogy Magyarországgal szemben negatívan elfogult tudósításokat közöl és ezen annyira nem is akar változtatni. Mi lehet a kiút? Bauer Bence írása.
A teljes román kémhálózatot ellenőrizheti az RMDSZ

A dualizmus volt a magyar kultúra aranykora
Szerző Puzsér Róbert
Facebook
Súlyos mulasztásom, hogy az Öt című műsorban nem reagáltam Hont Andrásnak arra a megállapítására, melyben a hatvanas évek magyar kulturális életét nemes egyszerűséggel csak úgy nevezte: az aranykor.
Bölcsésztudományok a halálspirálban?
Súlyosbodik a humán tudományos képzés válsága, mert egyre kevesebb a jelentkező diák, vagyis egyre csökkennek a humán képzés bevételei. Az amerikai irodalomtudós szerint a bölcsészek és a társadalomtudósok részben maguknak köszönhetik a kialakult helyzetet: a kulturális és a történelmi kánon radikális kritikájával maguk alatt vágják a fát.
Az amerikai eszmék veszélyeztetik Franciaországot
A New York Times-ban nem rég napvilágot látott egy cikk „Széttépik-e az amerikai eszmék Franciaországot? Politikusok és prominens értelmiségiek szerint az Egyesült Államok faji, nemi és poszt-kolonialista társadalmi elméletei fenyegetést jelentenek a francia identitás és a francia köztársaság számára.
Erdélyi Jogélet – lapszámismertető/ a téma: Román - magyar viszony
Különleges lapszámmal jelentkezett a nagy múltra visszatekintő, 2020-ban újraalapított jogi szakmai folyóirat, az Erdélyi Jogélet. A lap ugyanis a román-magyar viszony új alapokra helyezésének jegyében szólaltatta meg szerzői közösségét. Az elmúlt száz esztendő, amely történelmi távlatokat tekintve is jelentős időnek tekinthető, különösen indokolttá tette a megfelelő tanulságok levonását. A szerzők vitaindító jelleggel, bizonyos mértékben provokatív és proaktív attitűddel tettek hitet egy új értelmiségi párbeszéd alapjainak letétele mellett. Az írások a párbeszéd kezdő elemeiként elsősorban az erdélyi magyar közösséget szólítják meg, hogy az erdélyi magyar jövő érdekében a kisebbségi magyarság igényeinek minimum elvárásait kijelölhessék. A vitaindító tanulmányok és az arra remélhetőleg később is megérkező újabb válaszok elvezethetnek egy erdélyi magyar értelmiségi vitához, amely megalapozza a román-magyar párbeszéd kezdetét is.
Samuel P. Huntington / A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása
Európa Könyvkiadó, 2019
Francis Fukuyama amerikai–japán politikatudós a nyolcvanas évek végén kifejtette, hogy a nyugati liberális demokrácia egyértelmű diadalt aratott, vele szemben minden életképes alternatíva teljesen kimerült.
A merészen optimista elméletet sokan bírálták, a legtöbben felszínesen (hiszen Fukuyama nem a történések, például háborúk végéről beszélt, hanem az ideológiai fejlődésként felfogott „történelem” végéről), s az így született könyvtárnyi irodalomból hatását és az elemzés mélységét tekintve is kiemelkedik 1996-ban megjelent könyve.
További cikkek...
- Így hekkelnek választást a 21. században
- A "Big Tech" és a politika: az önjelölt ötödik hatalmi ág
- Amerika figyel. De mit érünk vele?
- Lesz aki elkapja a koronavírust, másoknak az agyára megy
- Thatcher asszony figyelmeztetett (Az EU a birodalomépítés álcája)
- Miért próbálja Biden megbüntetni a Charter Iskolákat sikereikért? (aQuillette magazin cikke kapcsán)
- Nincs végtelen fejlődés (Interjú Lánczi Andrással)
- Biden az érdekek hálójában
- Nyakunkon a jövő, avagy itt a vége?
- Valami Amerika – Huntingtontól Bidenig
- Tőkés László beolvasott Véra Jourovának. Cinikusnak és szégyenteljesnek nevezte az Európai Bizottság döntését
- Nem ajánl többé politikai szervezeteket felhasználóinak a Facebook
- A liberális ököl vasököl oda csap ahova köll
- A gall kakas ébredése / avagy kit zavar a kakas kukorékolása?
- Kierőszakolják, amit a Teremtő nem tett lehetővé
- Európa dilemmája (Nemzetállamok szövetsége vagy Európai Egyesült Államok)
- Az RMDSZ szerepvállalása a kormányban, átmeneti tűzszünet a magyarellenességben
- Nyílt levél Vincze Lorántnak a FUEN elnökének
- Minority Safepack: Füstbe ment terv? Az uniós kisebbségvédelem jogi alapjainak élete és halála
- Az idősek báljától a karácsonyi köszöntőig (A kárpátaljai Hálózat egy éve)